Понеделник – втор ден Велигден неработен за сите граѓани

1 min read

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 25 април (понеделник), Велигден, вториот ден на Велигден според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија им го честита големиот христијански празник Велигден. ​

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Овие 10 производи ја влошуваат егземата

Следно

Данска го зголемува производството на гас и на енергија од обновливи извори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian