Од денес до недела времен сообраќаен режим во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека во периодот од 20.04.2022 до 23.04.2022 година, поради официјална посета на претседателот на Република Латвија, Н.Е. Егилс Левитс, на нашата држава, МВР ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје.

СВР Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

skopjeinfo.mk

Претходно

Данска го зголемува производството на гас и на енергија од обновливи извори

Следно

Принцот Хари со убави вести: Малата Лилибет ги направи првите чекори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian