Мишел во ненајавена посета на Киев

1 min read

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска пристигна во ненајавена посета на Киев.

Претходно овој месец и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, исто така, го посети украинскиот главен град.

– Денеска сум во Киев. Во срцето на слободна и демократска Европа, напиша Мишел на Твитер.

 

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Кекеновски: Неприфатливо е што се дозволило да се регистрира клуб со името на негатор на Македонија

Следно

Приведено лице за издржување казна затвор од три години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian