Зеленски поднесе предлог-закон за продолжување на воената состојба

1 min read

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски до Врховната рада поднесе предлог-закон за продолжување на воената состојба со земјата.

Сè уште не се познати детали од предлог-законот и придружните документи.

Во Украина поради руската инвазија што почна на 24 февруари воведена е воена состојба, што истекува на 25 април.  (МИА)

kurir.mk

Претходно

Владата нема нов предлог до СОНК: Синдикатот да прифати покачување од 10 отсто

Следно

Приведен скопјанец поради сомнение за сторено насилство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian