Ограбено возило на трговски дистрибутер на роба

1 min read

На 18.04.2022 околу 21:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „Борис Трајковски“ едно лице со закана одзело производи од лице вработено како доставувач во приватна фирма.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Американските авиокомпании ја укинуваат обврската за носење маски во авионите

Следно

Грција заплени руски танкер како дел од санкциите на ЕУ против Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian