Козицки: При нападот врз Лавов загинаа седум луѓе, меѓу кои и едно дете

1 min read

Регионалниот гувернер Максим Козицки изјави дека ракетите врз Лавов се истрелани од авион од правецот на Касписко Море, при што загинаа седум луѓе, меѓу кои и едно дете.

Козицки истакна дека врз Лавов се истрелани четири ракети, при што се погодени три магацини и една автомеханичарска работилница.

Тој претходно изјави дека при нападот е „тешко оштетена“ воената инфраструктура.

kurir.mk

Претходно

Мицкоски ја повика ЕУ да стави крај на неевропските егзибиции на официјална Софија

Следно

Ѓорѓиевски: Усје, Расадник и Драчево добиваат нови градинки

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian