Голема трагедија: Роналдо објави дека почина неговиот новороден син

1 min read

Семејна трагедија на Кристијано Роналдо – познатиот фудбалер објави дека починал неговиот новороден син.

– Со најдлабока тага објавуваме дека нашето мало момче почина, тоа е најголемата болка што родителите можат да ја почувствуваат.

– Само раѓањето на нашето девојче ни дава сила да го живееме овој момент со малку надеж и среќа – објавија на социјалните мрежи Роналдо и неговата свршеница Георгина Родригез.

Роналдо веќе беше татко на четири деца пред Георгина да забремени, а едно има со Георгина, тригодишниот Алан Мартин.

Кристијано Јуниор (11) и близнаците Ева и Матеа (4) се родени од сурогат мајка. Во октомври тој и Георгина објавија дека очекуваат близнаци.

Португалската суперѕвезда ја запозна Георгина во 2016 година, кога таа работеше во продавница на „Гучи“ во Мадрид.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зеленски верува дека во следните недели Украина ќе добие кандидатски статус за ЕУ

Следно

Типови на менаџери и како да успеете со секој од нив

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian