ФОТО: Претседателот Пендаровски ги одмери силите со светскиот бодибилдинг шампион

1 min read

Во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски како гостин пристигна светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек.
Словакот притоа ги одмери силите со претседателот Пендаровски во дисциплината „туркање на рака“.

-Нерешено со светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек од Словачка. Имав можност да го сретнам за време на неговиот престој во Скопје, како почесен гостин на Бодибилдинг и Фитнес Федерацијата на Македонија, во рамки на меѓународниот натпревар во бодибилдинг, објави претседателот Пендаровски на својот Фејсбук профил и сподели фотографии од оваа средба.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | По венчавката, Биба Додева објави прекрасна фотографија со сопругот

Следно

Oколу 200 илјади граѓани би можеле да останат бeз работа поради санкциите, вели градоначалникот на Москва

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian