Делови од општините Гази Баба и Аеродром утре ќе останат без струја

1 min read

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 18.04.2022 година (понеделник) 

поради планирани прекини во дистрибутивниот систем за електрична енергија без напојување  ќе останат: 

  • во периодот од 09:00 до 12:00 часот, дел од корисниците од ул.Антон Панов во Синѓелиќ. ( општина Гази Баба )

  • во периодот од 10.00 до 12.00 часот, корисниците од бул. Јане Сандански бр.86-4. ( општина Аеродром )

skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Меган Маркл го воодушеви светот: Го соблече скапоцениот капут од себе и изненади мајка со бебе во прегратките

Следно

Стотици илјади млади јагули запленети на аеродром во Холандија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian