ФОТО: Тежок пат за Ѓоковиќ на турнирот „Србија опен“

1 min read

Одржана е жрепката за претстојниот спектакл на земја, тенискиот турнир „Србија опен“ во Белград кој ќе се организира од 17 до 25 април 2022 година.

Овој турнир ќе биде побогат за првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, потоа Австриецот Доминик Тим, Французинот Ришар Гаске, Давид Гофан, Фабио Фоњини, Аслан Карацев, Андреј Рубљов…

Најдобриот српски тенисер Ѓоковиќ во првото коло ќе биде слободен, а во вториот ќе игра со подобриот од мечот Хамад Меѓедовиќ и Ласло Ѓере.

Тим на стартот ќе се соочи со Џон Милман од Австралија, а Гаске ќе се соочи со Миомир Кецмановиќ.

Гофан за противник го има Филип Крајиновиќ, додека Русинот Рубљов е слободен во првото коло.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Петков од Битола: Бугарската заедница во Македонија е мост меѓу двете држави

Следно

3 хороскопски знаци со кои не можете да се расправате: Избегнуваат конфликт по секоја цена

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian