ФОТО: Струмичкиот градоначалник Костадинов гаѓа глинени гулаби

1 min read

Денешното претпладне го поминав на стрелиштето во селото Водоча каде што се одржа третиот турнир во стрелање летечки мети на стрелачките клубови „Беласица шат“ и „Рефлекс шат“ и ловното друштво „Беласица“ од Струмица, објави денеска на Фејсбук струмичкиот градоначалник Костадин Костадинов.

Фото: Фејсбук

– Навистина, беше посебно задоволството да се гледаат натпреварите во којшто учествуваа поголем број стрелци од стрелачките клубови и ловните друштва во државата. Ги поддржуваме сите спортски дисциплини во коишто се постигнуваат високи резултати, го јакнат натпреварувачкиот дух и го шират пријателството, објави Костадинов.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

3 хороскопски знаци со кои не можете да се расправате: Избегнуваат конфликт по секоја цена

Следно

Берлин одговори на барањата за раздвојување: Македонија порано се жртвуваше, сега е ред на Албанија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian