Акиевска „златна“ на меѓународниот Херкулес Гранд При во Бодибилдинг и фитнес во Скопје

1 min read

Мери Акиевска на најдобар можен начин ја претставува Македонија во бодибилдинг и фитнес на меѓународните натпреварувања.

Акиевска стигна до ново злато на меѓународното првенство ИБФФ Херкулес Гранд При во Скопје во категоријата велнес фитнес во голема конкуренција од повеќе земји.

Потсетување дека лани во ноември на 75 Светско првенство во Санта Сузана (Шпанија) се закити со четири светски титули.

Нејзиниот квалитет е потврден со доделувањето на ИФББ престижната IFBB International Elite Pro Card, што е престижна желба на сите натпреварувачи.

– Чест е и задоволство на еден ваков прекрасен настан, титулата да ми ја додели докажан шампион Михал Крижанек (од Словачка). Прекрасно е чувството што во рок од една недела добив втора Про Карта и тоа на овој добредојден прв настан на Херкулес Гранд Прих од страна на Претседателот на Македонската бодибилдинг и фитнес федерација Бобан Ѓороски воедно и Мој тренер на кој сум му благодарна прекубројно што заедно работиме, освојуваме, ги браниме боите на Македонија, но и го презентираме нашето знаење и моќ – стои во дел од објавата на Акиевска на Инстаграм.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

2МФЛ: Грнчаров дебитираше триумфaлно со Вардар, Слога Виница броеше до осум

Следно

Дневен хороскоп за 17 март: Мудро ја премолчувате вистината

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian