ВИДЕО: Неверојатни сцени во Барселона, 30.000 Германци ја слават победата на Ајнтрахт

1 min read

Фудбалерите на Ајнтрахт Франкфурт направија големо изненадување со елиминацијата на Барселона и тоа со победата на „Камп Ноу“ од 1:3.

 

Во победата не веруваа само фудбалерите на Ајнтрахт, туку и нивните верни навивачи кои за денешно време организираа неверојатно гостување.

Имено, во работен ден во Барселона допатуваа дури 30.000 навивачи на Ајнтрахт да им дадат поддршка на своите фудбалери и притоа направија невидена атмосфера во еден од најубавите европски градови, а потоа и на „Камп Ноу“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Досега невиден акт на вандализам во Ѓорче Петров

Следно

ВИДЕО | Матурант примен на 27 факултети, доби стипендии од 4 милиони долари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian