Свират аларми: Кој хороскопски знак е вашиот непријател?

3 mins read

Секогаш има некој со кого нема да се согласувате. Ќе се разминете во чувство или мисла, но според карактеристиките на астрологијата има некои комбинации што едноставно не треба да се обидуваат да коегзистираат.

Близнаци и Близнаци

Ако некогаш постоел знак кој не може да се издржи себеси, тоа се Близнаците. Две личности обвиткани во еден знак и одат по тенката линија помеѓу разумот и лудилото е синоним за Близнак. Кога имате двајца Близнаци, имате две можни ситуации: најдобри пријатели или доживотни непријатели, сива зона не постои.

Скорпија и Водолија

Иако репутацијата на Скорпијата е дека негува непријателство, ако го сведеме тоа на еден знак кој едноставно не може да издржи и кон кој само плука оган, тоа би било Водолија. Проблемот овде е што Водолијата е толку опуштена, непредвидлива и чудна што ја налудува Скорпијата. Чувството е обострано.

Хороскопски знаци со психологија „земи или остави“

Вага и Овен

Вагите знаат да ја држат главата во облаци со малку или без грижи. Во нивниот свет сè е убаво, а рамнотежата е клучна. Додека ова функционира со другите знаци, со Овенот ќе предизвика конфликт. Судирот на перспективи, Вагата која сака да го одржи мирот против Овенот е секогаш во право е совшена средина за војна.

Лав и Бик

Додека Лавот и Бикот можат да бидат одлична двојка бидејќи спротивностите се привлекуваат, пријателство е тешко за овие двајца. Потребата на Лавот да биде лојален е во спротивност со потребата на Бикот да прави сè што е потребно за да го добие она што го сака. Храброста на Лавот и тврдоглавоста на Бикот навистина не се мешаат добро.

Полна Месечина во Вага на 16-ти април: Што значи за вашиот хороскопски знак

Рак и Риби

И Ракот и Рибите се толку чувствителни што може да се категоризираат како пречувствителни, но тоа гo покажуваат на различен начин. Додека Ракот е задоволен да ги задржи своите чувства внатре, Рибите го изразуваат сето тоа надвор, не бегајќи од никого и сите да знаат што чувствуваат. Не можат да го поднесат начинот на кој другиот се справува со своите емоции.

Овен и Овен

Близнаците не се единствениот знак во Зодијакот кој не може да се справи со себеси. Кога двајца Овни се заедно, ниту еден од нив нема да отстапи или да признае дека не е во право и постојано има состојба на целосна катастрофа. Овие двајца би можеле да се мразат меѓусебно со децении и децении, а некои всушност се мразат.

Спој на Јупитер и Нептун во Риби: Овие три хороскопски знаци ќе ја пронајдат сродната душа

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Миркуловски: Посакувам среќен крај со победа над Чешка и пласман на СП

Следно

Ковачевски: Инвестираме во обновливи извори на енергија за успешна енергетска транзиција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian