Општина Карпош со предупредување при склучување Договори за вршење на управувачки услуги

1 min read

По примено известување од Регулаторната комисија за домување, општина Карпош апелира за претпазливост до жителите од општината при склучување Договори за вршење на управувачки услуги.
Од Регулаторната комисија предупредуваат дека извесен правен субјект ГРЕЕН КЛЕАН УПРАВУВАЊЕ ДООЕЛ Скопје без соодветна дозвола нуди услуги на граѓаните во врска со управување со станбени објекти.
Фирмата ГРЕЕН КЛЕАН ДООЕЛ Скопје со седиште на ул. Мито Хаџивасилев Јасмин бр.24/лок.2 при нудењето на услуги на граѓаните прикажувала фалсификувана лиценца, која не е заверена во регистерот на Регулаторната комисија за домување, предупредуваат од општина Карпош. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Левитс: Тоа што го видов во Украина може да се нарече геноцид

Следно

Ливерпул не ја заборава најголемата фудбалска трагедија, пред 33 години на „Хилсборо“ загинаа 96 навивачи на „црвените“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian