Кличко: Киев ќе ги преименува улиците и плоштадите кои имаат врски со Русија

1 min read

Градоначалникот на Киев најави дека се планира преименување на улиците и плоштадите во главниот град кои во моментов се поврзани со Русија.

Виталиј Кличко изјави дека поранешниот Киевски плоштад на пријателството меѓу Киев и Москва ќе биде преименуван во „Херои на Мариупол“. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Д-р Петличковски: Не знаеме што ќе ни донесе есента, ако се појави нова варијанта, вакцинацијата ни е излезот

Следно

ВИДЕО: Интер повторно е лидер во Серија А

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian