Досега невиден акт на вандализам во Ѓорче Петров

1 min read

Досега невиден акт на вандализам! 

Вандализиран е објектот на детската градинка Росица, клон Детелинка, во УЗ Мирче Ацев. Пријавено е до надлежните институции и го повикувам Министерство за внатрешни работи  во најбрз можен рок да ги пронајде сторителите и соодветно да ги санкционира, објави градоначалникот на Ѓорче Петров. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Хабек: Преку штедење до намалување на енергетската зависност од руските горива

Следно

ВИДЕО: Неверојатни сцени во Барселона, 30.000 Германци ја слават победата на Ајнтрахт

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian