Скопјанка нападната во нејзиниот дом

1 min read

На 13.04.2022 околу 15.00 часот во СВР Скопје, Л.М. од Скопје пријавила дека во семејната куќа на подрачјето на Гази Баба едно лице физички ја нападнало и ѝ одзело пари и лични предмети.

Увид извршила увидна екипа на СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Турција сè уште се обидува да ги доведе претседателите на Русија и Украина на преговарачка маса

Следно

ВИДЕО: Судија на сред натпревар запроси кошаркарка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian