Маж пронајден мртов во својот дом во Мериленд, околу него имало повеќе од 100 змии

1 min read

Човек кој бил пронајден мртов во својот дом во село во американската сојузна држава Мериленд бил опкружен со повеќе од 100 отровни и неотровни змии, а локалната полиција соопштила дека причина за смртта е каснување од змија.

Инцидентот се случил во округот Чарлс, а мажот го пронашле соседите како лежи на подот во неговата куќа, откако не го виделе повеќе од еден ден.

Соседите повикале полиција, која извршила истрага и утврдила дека пред смртта на жртвата немало насилство.

kurir.mk

Претходно

Како нација сме имунизирани, вели министерот Сали – корона прележале три четвртини од граѓаните

Следно

Андонова за женскиот фудбал во Македонија: „За жал ќе биде полошо“!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian