Црвено здолниште: Силен моден елемент за посебни пригоди

1 min read

Силните бои им одговараат на специјалните прилики, особено во моментите кога посакуваме да се истакнеме. Покрај ваквите тонови прекрасно одговараат едноставни блузи или пак контрасни во облик на силно розева маица.

Популарна е и варијантата со плисе, како и онаа од сатен која има гламурозен сјај. Црвеното здолниште одлично одговара со кошула и блуза со сребрени или златни текстури.

Има нешто така елегантно во плисираниот дизајн, прекрасен, особено додека се движиме.

„Пенсил“ варијантата, до под колена, е многу елегантна и едноставна е за комбинирање.

Одличниот стилски судар на розева и црвена боја е како создаден за парти аутфитот.

Оваа прекрасна боја е дел од „navy“ стилот и одлично одговара со препознатливите блузи со линии.

Здолништето од тул и кожнената јакна се стил на забрзаните принцези.

Викторија Бекам има добра колористичка идеја.

Тука е и црвената мини сукња, која е хит оваа пролетна сезона.

Парчината од чипка се дел од светот на романтичните стилови.

Покрај плетениот џемпер, сатенското здолниште изгледа исто така прекрасно.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Украина планира да игра пријателски натпревар против Македонија!?

Следно

Арсовска: Можно е пожарот во „Треска“ да е подметнат, видени се сомнителни луѓе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian