ВИДЕО | Стивен Сегал сѐ уште го поддржува Путин: Кружи снимка од актерот на прослава во Москва

2 mins read

Ѕвездата на холивудски акциони филмови Стивен Сегал наводно присуствувал на вечера одржана во негова чест во еден ресторан во Москва во неделата, на 10 април. Според пишувањето на „Тајм“, на споменатиот настан биле рускиот телевизиски водител Владимир Соловјов и руската новинарка Маргарита Симонјан биле присутни на настанот, а двајцата се ставени на листата за санкциите на ЕУ како одговор на нападот на Владимир Путин врз Украина.

Во видеото кое кружи на Твитер, Сигал, кој претходно го нарече Путин „еден од најголемите светски лидери“, се слуша како сите во просторијата ги нарекува своето семејство и пријатели.

Со преведувач до себе, Сигал на англиски додал: „Ве сакам сите и се држиме заедно, дури и кога е густо“.

Меѓутоа, иако не е јасно дали видеото е направено оваа година, „Индeпендент“ продолжува да пишува дека „Пофалбите на Сигал за Путин пристигнуваат кога руската инвазија на Украина ќе влезе во шестата недела“.

Фото: EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL/POOL

Да потсетиме, актерот во март за „Fox News Digital“ изјави дека и Русија и Украина ги гледа како едно семејство.

„Верувам дека ова е надворешен субјект кој троши огромни пари на пропаганда за да ги испровоцира двете земји да бидат во конфликт меѓу себе“, рече Сигал во тоа време, когo Русија во 2018 година го назначи за специјален пратеник за подобрување на врските со САД.

ФОТО | И Стивен Сегал проговори за руско-украинскиот судир: Сево ова е трошење пари на пропаганда!

Познатите личности „креваат раце“ од Путин поради војната во Украина

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Владата молчи за случајот со Мухамед Зекири

Следно

Стејт департментот во земјава бележи сериозна владина корупција, насилство врз новинари и пренатрупани затвори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian