ВИДЕО: Пожар „проголта“ хотел во Калифорнија

1 min read

Противпожарната служба на округот Вентура известиле за пожар на вториот кат од хотелот, на околу 80 километри северозападно од Лос Анџелес, нешто пред 19:30 часот по локално време.

Неколку минути подоцна, пожарникарите соопштија дека пожарот се проширил на сите горни катови од зградата. Нема информации за повредени, јавува NBC News.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Офарбајте ги јајцата со салфети: Единствено вака ќе добиете најубави мермерни шари

Следно

Исчезнаа две деца од згрижувачко семејство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian