Вака се раѓа нов живот: Видео кое го покажува најубавото и најспектакуларно природно чудо

1 min read

Раѓањето на нов живот е една од најубавите работи но и едно од најголемите чуда на овој свет. Колку и да делува болно или стресно, моментот на раѓање е најголемата радост за сите родители, но и за поширокото семејство и пријателите.

На социјалната мрежа Инстаграм се појави видео од бебе кое се родило во воденикот, што се случува многу ретко, само еднаш во 80.000 породувања. Ваквото раѓање се нарекува и „порадување на сирена“ и изгледа навистина магично.

Докторите го набљудувале бебето во недопрениот воденик и неговото однесување кое е идентично и во стомакот на мајката, а потоа ја отстрануваат обвивката на воденикот и „го будат“ бебето кое најпрвин се протегна и покажа дека уште во првиот момент ужива во новиот свет.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ракометарите во Злин „ја вадат“ мундијалската виза

Следно

„Слободен печат“: Оптимизмот на Германија крена хистерија во Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian