Ужасно насилство во Србија: Осмоодделенец расечен со нож на час по физичко

1 min read

Ученикот во осмо одделение од српскиот град Бачка Паланка, Д.К.(15), денеска бил нападнат од пет години постаро момче на час по физичко во неговото училиште, а напаѓачот го расекол со нож по главата и рацете, јавува РТВ.

Како што соопшти Заводот за здравствена заштита на деца и младинци на Војводина, момчето е згрижено во таа здравствена установа поради расекотина на раката и гребнатини, како и хематоми на главата.

-По детална дијагностика и помош во вид на санирање на повредите, момчето е пуштено на домашно лекување, велат од Заводот.

Според неофицијални информации, напаѓачот, И.Р., ја прескокнал оградата на основното училиште „Свети Сава“, го оттурнал обезбедувачот во училиштето кој се обидел да го спречи, го извадил ножот и го повредил 15-годишното момче.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Џонсон ја прифаќа казната на полицијата за кршење на карантинот

Следно

Интересна оптичка илузија открива дали имате проблеми со видот: Можете ли да прочитате што пишува на сликата?

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Успехот во економијата на оваа криминална власт предводена од СДСМ и ДУИ е четвртото место за Македонија на ранг листа за мерење во Европа со 16% инфлација

Катастрофата во справувањето со економската криза на неспособната власт на СДСМ ја плаќаат граѓаните. За месец

MacedonianEnglishAlbanian