Пријавен случај за повреден скопјанец при работа

1 min read

Во Полициска станица Центар вчера во 13.30 часот  било пријавено дека во приватна болница во Скопје со тешки телесни повреди бил донесен е И.С.(39) од Скопје.

-Во разговор со полициски службеници тој изјавил дека се повредил додека извршувал работни задачи на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ за фирма од Скопје, информира Министерството за внатрешни работи во дневниот Билтен.

За случајот бил известен трудов инспектор.

skopjeinfo.mk

Претходно

Руската армија во Украина загуби 157 авиони, 140 хеликоптери и 124 дронови

Следно

Фердинанд: Развивме само еден играч на Манчестер јунајтед во последните 10 години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian