Пазарна инспекција попладнево ја затвори дискотеката „Привилиџ“

1 min read

Пазарната инспекција попладнево ја затвори дискотеката „Привилиџ“ во Градскиот парк, потврди за „Слободен печат“ директорката на ДПИ, Анета Симеска.

Причината поради која диско клубот е затворен, според неа е непочитување на решението за привремена забрана за дејност кое претходно му било издадено на клубот поради немање лиценца.

Пред дискотеката минатата недела убиен беше 27-годишниот хрватски ракометар Денис Тот, присутен на организирана забава која траела до доцните утрински часови.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зошто слушаме песни на кои не им го разбираме текстот?

Следно

Рускиот опозициски активист Владимир Кара-Мурза уапсен во Москва

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian