Тухел е песимист: Мали ни се шансите да го изненадиме Реал

1 min read

Менаџерот на Челси, Томас Тухел смета дека неговите фудбалери имаат мали шанси да направат пресврт во реванш четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите и да го елиминираат Реал Мадрид.

„Кралевите“ на првиот натпревар што се играше на „Стемфорд бриџ“ во Лондон, славеа со 1:3.

– Мали се шансите дека ќе успееме да направиме пресврт и да го елиминираме Рел Мадрид, но секако треба да се обидеме. Ќе се обидеме да бидеме подобри отколку во првиот натпревар. Ние сме тим на кој му е потребна сила за да бидеме специјални. Тоа не го покажавме на првиот натпревар и тоа поради играчите на Реал кои го успорија ритамот и имаа поголема контрола на топката – изјави Тухел.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Велика Британија воведе санкции против Милорад Додик

Следно

Како да направите традиционални велигденски венчиња за јајца

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian