Денеска започнува изградбата на првиот голем мултифункционален парк во Гази Баба

1 min read

Добра вест за жителите на Гази Баба, Триангла и Маџари. 

-Новата работна недела носи реализција на нови проекти.Денеска започнува со изградба првиот голем мултифункционален парк во Триангла на површина од 2000 метри квадратни, соопшти градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски. 

Ќе се изгради парк со голем број содржини кој ќе преставува катче за одмор и рекреација на жителите на општина Гази Баба. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Ботрел: Санкциите се секогаш на маса

Следно

Ѓоковиќ ја започна 365. недела на чело на АТП ранг-листата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian