Ботрел: Санкциите се секогаш на маса

1 min read

Уште повеќе санкции на ЕУ против Русија се навистина опцијата, изјави високиот претставник на Унијата за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел на прашањето дали ЕУ е подготвена да го разгледа ембаргото за нафта.

-Санкциите се секогаш на маса, изјави тој за медиумите при доаѓањето на состанокот со министрите за надворешни работи на ЕУ во Луксембург.

„Министрите ќе разговараат кои се следните чекори“, додаде тој.

kurir.mk

Претходно

ПОПИС: Гази Баба станува двојазична, Петровец „паѓа“ на еднојазична општина!?

Следно

Денеска започнува изградбата на првиот голем мултифункционален парк во Гази Баба

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian