ВИДЕО: Брутален Мемфис, 55 поени за четвртина, рекорд во асистенции

1 min read

Изминатата ноќ беа одиграни три натпревари во НБА лигата, после два порази во низа, екипата на Мемфис убедливо славеше над Њу Орлеанс со резултат 141:114.

Гризлис особено импресионираа во третата четвртина кога реализираа 55 поени, па на почетокот од последниот период имаа дури 42 коша предност (122:80).

Тоа што исто така го одбележа мечот и е бројот на асистенции, вкупно 41 за Мемфис, што му е негов досегашен рекорд.

Кај стрелците најефикасен беше Брукс со 23 поени, два помалку имаше Моратн (девет асистенции), а на спротивната страна Меколум беше најефикасен со 16 поени, следен од Ернангомез со 15 поени и 10 скокови.

НБА лига, резултати –

Мемфис – Њу Орлеанс 141:114
Сан Антонио – Голден стејт 94:100
ЛА Клиперс – Сакраменто 117:98

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Се тресе регионот: Земјотреси утрово во Хрватска, Албанија, Турција и Грција

Следно

ФОТО | Раскошна свадба полна со милионери и познати личности: Се ожени најстариот син на Бекамови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian