ФОТО | Раскошна свадба полна со милионери и познати личности: Се ожени најстариот син на Бекамови

1 min read

Церемонијата се оддржа на имотот на семејството Пелц во Палм Бич на Флорида, кој вреди околу 103 милиони долари. Таму се собраа околу 300 гости кои одлично се забавуваа.

„Пресладок пар, нека им е со среќа“, коментираа пријателите на социјалните мрежи за новопечениот пар, Бруклин Бекам (23) и Никола Пелц (27). Тие им посакаа се најдобро по повод венчавката.

Најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам заплови во брачните води со ќерката на милијардерот Нелсон Пелц, а свадбата се оддржа на имотот на семејството Пелц во Палм Бич на Флорида, кој вреди 103 милиони долари. На церемонијата присуствуваа околу 300 гости, а меѓу нив се најдоа и познатите имиња како Ева Лонгорија, Серена и Венус Вилијамс, Гордон Ремзи

Судејќи според фотографиите, гостите одлично се забавувале. Лонгорија носеше фустан со потписот на Викторија Бекам. Мајката и таткото на младоженецот беа многу елегантни, па така собраа безброј комплименти.

Младенците вешто се криеа од фотоапаратите, а како што е познато телефоните беа забранети на оваа церемонија. Јавноста е во очекување на првите фотографии од невестата и младоженецот кои ќе ги добие престижниот магазин „Вог“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Брутален Мемфис, 55 поени за четвртина, рекорд во асистенции

Следно

Фото: За 2000 жени дождот не беше пречка!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian