ФОТО | Како да изгледате повисоко и поиздолжено: Стилски трикови кои ја издолжуваат фигурата

1 min read

Како да изгледате повисоко и поиздолжено со помош на облеката?

Сите кои се пониски од еден метар и 70 сантиметри добро знаат каква е борбата со предолгите панталони или ракави. Со висината не можете да направите некое посебно чудо, но можете да ги примените овие визуелни трикови кои ќе ви „додадат“ неколку сантиметри плус, со што вашата фигура ќе изгледа поиздолжено.

Употребете ги овие пет мали трикови и чувствувајте се подобро во вашето тело…

Пунџа

Да и фризурата може да ви помогне да ја издолжите фигурата, особено ако ја фатите во висока пунџа која ќе ви помогне да изгледате неколку сантиметри повисоки…

Кроп топ и панталони со висок струк

Фармерки со широки ногавици

Мокасини

Не се секогаш потребни високите потпетици за да изгледате повисоко, тука може да ви помогнат и мокасините, особено оние со погломазен ѓон.

Монохроматски изглед – облечете се во една боја од глава до пети

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФФМ: Суспендирани судиите кои го водеа натпреварот помеѓу Гостивар и Вардар

Следно

Без мост Македонците од Гора се изолирани, МАЕИ апелира да се реконструира

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian