ВИДЕО | Плачела до олтарот: Џејда никогаш не сакала да се омажи за Вил Смит

2 mins read

Врската на Џејда Пинкет и Вил Смит стана предмет на масовна дискусија уште пред фијаското на Оскарите. И покрај тоа што поминаа неколку дена откако се случи инцидентот помеѓу Вил и Крис Рок, луѓето продолжуваат да копаат подлабоко во нивните лични животи.

ВИДЕО | Протече стара снимка од Вил Смит: Џејда го малтретира, тој изгледа вознемирено

И сега, сите зборуваат за тоа како Џејда „никогаш не сакала да се омажи“ со Вил откако на „Твитер“ повторно се појави стар клип од нејзиното шоу „Red Table Talk“ и сега стана вирален.

Вил и Џејда Пинкет Смит
Вил и Џејда Пинкет Смит/Profimedia

Џејда во еден од разговорите во нејзината емисија откри дека била под огромен притисок да се омажи на млада возраст, дури и кога не сакала.

„Бев под толку голем притисок, знаеш, бев млада актерка, бев млад, бев бремена и едноставно не знаев што да правам. Никогаш не сакав да се мажам“, признава таа.

Џејда и Вил Смит/ Фото: Профимедиа

Таа се присети како нејзината мајка, Адриен Банфилд-Норис, ги принудила неа и Вил да се венчаат веднаш откако Џејда забременила со Џејден.

„Навистина не сакав да се омажам“, вели Џејда.

Сепак, Адриен вели дека се сеќава дека Џејда не сакала свадба, но не била против брак.

Вил Смит, Џејда Смит, Фото: Фејсбук принтскрин

„Се сеќавам на отфрлањето на идејата за свадба, но не и за брак“, рече таа.

Видеото, кое сега стана вирално од сите погрешни причини, е од епизодата на Red Table Talk објавена во 2018 година.

Во истото видео, Адриен открива дека свадбата била „ужасна“, бидејќи Џејда не би соработувала со ништо.

„И бев толку вознемирена што морав да правам свадба. Бев толку изнервирана што плачев додека одев до олтарот. Плачев цел пат“, смеејќи се додаде Џејда.

Сопругата на Вил Смит сподели необјавена песна од Тупак по повод неговиот 50-ти роденден

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кикс на Арсенал во трката за пласман во ЛШ, Челси му даде шест гола на Саутемптон

Следно

Ковачевски за МИА: Во светло на војната во Украина, проширувањето на ЕУ е геостратешко прашање

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian