ВИДЕО: Најубавиот гол од корнер, со десна нога од десна страна ја испрати топката во мрежа

1 min read

На натпреварот од Копа Судамерикана помеѓу Барселона и Вандерс беше постигнат веројатно најубавиот гол директно од корнер.

Дамијан Дијаз од еквадорскиот тим Барселона со фантастичен потег го изненади голманот на Вандерс и даде гол од корнер за водство од 4:1 на неговиот тим.

Голманот на гостите при изведување на корнерот излезе од својата гол линија, а одбраната не ги бранеше стативите. Тоа го примети Дијаз кој со удар со десна нога од десната страна постигна прекрасен гол од корнер.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Телма: Смртта на ракометарот Денис Тот сепак е резултат на насилство – две лица се приведени

Следно

ФОТО | На Аврил Лавињ ѝ се исполнети соништата: Доби веренички прстен во Париз

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian