Канје Вест ќе оди на лекување: Неговиот тим бара луксузен центар

2 mins read

Раперот и бизнисмен Канје Вест го повлече својот настап на фестивалот „Coachella“ и го прескокна доделувањето на Греми наградите бидејќи одлучи да отиде на лекување. Неговиот тим има задолжение да најде место „со луксузна компонента“, вели извор за „Page Six“.

ВИДЕО | JEEN-YUHS: Или зошто секој треба да го знае Канје Вест

Според изворот, „тимот на Вест ги разгледувал објектите за лекување за него“. Објаснувајќи дека:

 „Тој сака да влезе во центар за третман на однесување за да биде подобар човек и подобар татко“.

Instagram
Фото: Инстаграм

Минатата недела, Канје ѝ рекол на поранешната сопруга Ким Кардашијан дека „тој оди да побара помош“ по неговото константно вознемирување на неа и на момчето Пит Дејвидсон на социјалните мрежи.

 

Додека трага по совршениот објект, изворот вели: „Канје сè уште не избрал одредено место бидејќи е загрижен за својата приватност и сака местото да биде во прекрасен амбиент со луксузна компонента“.

Потенцијалните лекувалишта вклучуваат луксузни места во Аризона, Тајланд и Бали.

ФОТО+ВИДЕО | Временски приказ: Сè што треба да знаете за триаголникот на Ким Кардашијан, Пит Дејвидсон и Канје Вест

Ова следува по непредвидливиот месец во кој Вест ја напаѓаше Кардашијан на „Инстаграм“, тврдејќи дека таа не му дозволува да ги гледа нивните деца – што таа го негираше, велејќи дека сакал да „го истепа Пит Дејвидсон“ во песна и објави вознемирувачко музичко видео во кое Пит е закопан жив.

ВИДЕО | Канје Вест не се откажува: Го „погреба“ момчето на Ким во новиот спот

Според изворот Вест, кој јавно се бореше со биполарно растројство, повторно ги зема лековите.

Канје Вест/ Фото:
EPA-EFE MICHAEL REYNOLDS

ФОТО | Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон за рака на премиера на новото шоу

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Гвардиола ги одби „кариоките“, нема да биде селектор на Бразил

Следно

Амбасадата на САД и МВР со заедничка вежба за справување во вонредна ситуација

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian