ВИДЕО: Македонскиот репрезентативец Зајков со првиот гол за Славија Софија

1 min read

Денеска во рамките од 26 коло во најсилното бугарско првенство составот на Славија Софија загуби на гостувањето кај Ботев Враца со 2:1.

После првото полувреме водеа домаќините со голот на Ненов во 21 минута од средбата.

Израмнија гостите со погодокот на македонскиот репрезентативец Ѓоко Зајков во 70 минута после асистенцијата на Добрев од корнер.

За нашиот играч (кој е на позајмица од украинскиот клуб Ворскла Полтава) тоа е прв гол во дресот на Славија Софија.

Голот на нашиот интернационалец можете да го погледнете на следниот линк ТУКА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Канада воведува двегодишна забрана за странци да купуваат недвижен имот

Следно

Жељко Бебек прослави 20 години брак: Љубов, нека ни е среќна годишнината

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian