ФОТО | Јелена Карлеуша во сина тоалета, а Душко Тошиќ нема да биде гонет за шлаканицата

1 min read

Пејачката Јелена Карлеуша го пријави сопругот Душко Тошиќ за семејно насилство на Божиќ, откако тој наводни ѝ удрил шлаканица. По пријава во полицијата и развој на настаните на фудбалерот му беше изречена забрана за приближување.

Семејно насилство наместо семејна прослава: Јелена Карлеуша го пријавила сопругот Душко Тошиќ на Божиќ

Денес, на судењето, Јелена во Првото основно јавно обвинителство влегла нерасположена, каде ја дочекале голем број новинари, но по петнаесетина минути излегла порасположена, пишува „Курир“. Не дала изјави за медиумите и првото нешто што го направила кога излегла било да го земе телефонот и да се јави некаде.

Карлеуша за судењето избра тиркизна тоалета, а во рацете носеше кафена Биркин чанта, чија цена се движи и до неколку десетици илјади евра.

Да потсетиме, нејзиниот сопруг Душко Тошиќ по пријавата дал изјава како граѓанин во полициската станица Савски Венац. Јелена потоа се предомислила и решила да не го гони кривично сопругот.

ФОТО | „Од цвеќиња до шлаканица“: Љубовната приказна на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Најдобрите македонски фудбалерки на последните три меча примија 30 голови

Следно

Шаќири: Квалитетно и инклузивно образование е право на секое дете

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian