Братот на Тот: Веќе ништо нема да биде исто

1 min read

Борис Тот, брат на ракометарот Денис Тот кој почина во Македонија, се огласи со емотивна порака.

„Прерано нè напушти, драг мој. Почивај во мир. Ништо повеќе нема да биде исто без тебе“ – напиша тој.

Тот почина денес на КАРИЛ, по тешка борба на лекарите за неговиот живот. Првичните информации беа дека бил претепан во скопски ноќен клуб, но лекарите и МВР потврдија дека немало траги на насилство.

skopjeinfo.mk

Претходно

Првата приватна научна мисија на МВС во подготовка

Следно

Братот на починатиот хрватски ракометар Тот: Без тебе ништо нема да биде исто!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian