Земјотрес почувствуван пред полноќ во Дебар и околината, епицентарот е кај границата со Албанија

1 min read

Земјотрес чиј епицентар бил кај граничната линија меѓу Македонија и Албанија, вечерва неколку минути пред полноќ беше почувствуван од жителите на Дебар и Центар Жупа.

Според информациите на веб-страницата ЕМСЦ, земјотресот е со јачина од 3,1 степен според рихтеровата скала и на длабочина од два километри.

На ЕМСЦ пристигнуваат сведоштва од луѓе од Албанија и Македонија кои го почуствувале потресот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Паметно и слатко: Сопственик на кученце проверил дали може да го прелаже

Следно

Денес се празнува: Светиот Архангел Гавриил

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian