Томас-Гринфилд: Суспензијата на Русија е историски ден

1 min read

Амбасадорката на САД во ОН, Линда Томас-Гринфилд, по повод суспензијата на Русија од Советот за човекови права на ОН, на Твитер напиша дека ова е важен и историски ден.

„Земјите ширум светот гласаа за суспензија на Русија од Советот за човекови права на ОН“, објави таа.

„Колективно, испративме јасна порака дека Русија ќе сноси одговорност“, напиша Томас -Гринфилд. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Д-р Чолакова-Дервишова: Не земам 3.600 евра плата, медиумите спинуваат

Следно

Ескобар остро кон Сали Бериша: Ако ја напаѓате амбасадорката Ким, тоа е напад и врз претседателот Бајден

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian