Малолетен велосипедист прегазен од „хјундаи“ во скопско

1 min read

Вчера во 14:00 часот било пријавено дека во село Мршевци, скопско, патничко  возило „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.К. од Скопје, удрило во велосипед, управуван од малолетник од Мршевци. 

Во несреќата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

МТСП: И за време на штрајкот градинките ќе работат, а децата ќе бидат згрижени

Следно

Битка за Белград, постизборен заплет во Србија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian