Арсовска на средба со туристичките водичи: Активна промоција на атрактивните туристички локации во Скопје

1 min read

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со претставници од Македонската Асоцијација на туристички водичи и подружници Скопје.

Тие пред неа ги презентираа предизвиците со кои како туристички водичи се соочуваат секојдневно.

-Градот Скопје превзема мерки за надминување на истакнатите предизвици и отстранување на недостатоците кои долго време во нашиот град го превенираат непреченото функционирање, со чие надминување бенефит ќе има градот, но и чинителите во туристичкиот сектор. Договоривме заедничка реализација на активности за активна промоција на атрактивните туристички локации во Скопје, порачаа по средбата од Град Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Кулеба од НАТО земјите побара повеќе оружје

Следно

Албанија го легализира канабисот за медицински цели

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian