ВИДЕО | Дедо ја однел внуката на шопинг и слатко ги насмеал сите

1 min read

Дедо привлече внимание и насмеа многу случајни минувачи кога се појави во продавница со својата внука која ја носеше во пластична канта.

„Активностите на дедо“, стои во описот на виралната снимка на Тик-ток, која собра повеќе од 14 милиони прегледи откако беше објавена на 31 март.

@jamesnjamie Grandpa Activities #fyp #babiesoftiktok #grandpa ♬ Sunroof – Nicky Youre & dazy

Судејќи по широката насмевка, малото девојче уживало во шопингот со својот дедо.

Според едно истражувње, 73 отсто од дедовците и бабите уживаат во својата улога. Еден од десет дедовци (или баби) живее во заедница со своите внуци и се грижи за нив. Околу пет проценти од дедовците и бабите се примарни старатели на нивните внуци.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: „Предатор“ Карим Бензема, со хет-трик го покори европскиот шампион Челси!

Следно

Ѓоковиќ станува „бесмртен“: Ова е датумот кога Новак ги поместува сите граници!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian