СТРАШНО НЕВРЕМЕ НЀ ОЧЕКУВА УТРЕ: Подгответе се за дожд, грмежи и ветер – еве кога може да очекуваме стабилизирање

1 min read

Утре времето на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло.

Како што најавуваат од УХМР, во недела ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува засилен северен ветер и ќе има намалување на температурите. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Матичните лекари утре на протест: Три месеци немаме плата, нека лекуваат тие од третиот ешалон администрација!

Следно

Приведен крадец во Скопје баран по потерница

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian