Нацев во посета на Воениот музеј во Букурешт: Не било така лесно да се фалсификува историјата, тие со брусалиците ќе тргаат ли наваму?! (ФОТО)

1 min read

Универзитетскиот професор по одбрана и безбедност кој деновиве престојува во Романија го посети Воениот музеј во Букуреш, при што наиде на интересна карта од минатото, односно на карта на која Македонија е претставена во нејзините природни граници.
You sent

Па Нацев во свој стил се пошегува „Тие со брусалиците ќе тргаат ли наваму? “…

-Денес, традиционално, бев на посета на Воениот музеј во Букурешт. И кога гледам таму, некои “небањати” дошле и ставиле огромна историска карта, па и напишале Македонија (на првата слика треба да се зумира малку, на втората се гледа убаво, го пишува и Стоби).

ПС. “Ајде мајката”, не било така лесно да се фалсификува историјата изгледа!

ППС. Тие со брусалиците ќе тргаат ли наваму?, пишува Нацев во својата објава на Фејсбук.

kurir.mk

Претходно

Ако сте купиле производи„Киндер“, не јадете ги – „Фереро“ повлекува производи поради сомневање за салмонела

Следно

Кој треба да прими втора бустер доза вакцина против ковид-19?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian