Најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето до вторник (Фото)

1 min read

Утре на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на невреме.

Во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло.

Во недела ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува засилен северен ветер и ќе има намалување на температурите, информираат од УХМР.

kurir.mk

Претходно

Институциите успешно одбиваат хакерски напади, ги имаше и за време на Пописот, вели Спасовски

Следно

ФОТО | Кортни Кардашијан сподели фотографии од пробната венчавка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian