Голем пожар во фабрика во Волково

1 min read

Голем пожар изби во фабрика лоцирана во Волково. 

Според информациите од терен, противпожарните екипи се веќе на пат. Пожарот настанал во дел од населбата каде има и куќи. 

Засега нема информации дали во просториите на фабриката имало вработени. 

Се очекуваат повеќе информации наскоро. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Зголемени водостоите на Охридското и Преспанското Езеро

Следно

Му ги прости модринките: Марија Каран се смири со поранешното момче

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian