ФОТО | Кортни Кардашијан сподели фотографии од пробната венчавка

1 min read

Вчера одекна веста дека се омажила најстарата сестра од славното семејство Кардашијан. Кортни и свршеникот Тревис Баркер имаа „пробна“ венчавка во Лас Вегас.

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се венчаа во тајност: Бракот не е легален

Кортни ја потврди својата лажна венчавка со објава на нејзиниот инстаграм-профил во средата.

„Ги најдов овие во мојот фотоапарат. Еднаш многу одамна во една далечна земја(Лас Вегас), во 2 часот по полноќ, по епска ноќ и малку текила, една кралица и нејзиниот убав крал излегоа во единствената отворена капела со двојник на Елвис и се венчаа (без лиценца), напиша таа, додавајќи: „Со вежбање со совршенство“, напиша таа серија фотографии од импровизирана церемонија.

Кардашијан и рокерот се венчаа во капелата во градот на гревовите приближно во 1:30 часот во понеделникот, по доделувањето на овогодинешните Греми награди.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето до вторник (Фото)

Следно

ВИДЕО: „Предатор“ Карим Бензема, со хет-трик го покори европскиот шампион Челси!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian