УХМР со најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето од утре до понеделник (Фото)

1 min read

Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура.

Во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Потоа во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло.

kurir.mk

Претходно

Ќе се довршуваат зградите на ДИФ и ФИНКИ, ама не во барок-стил – многу е скапо

Следно

Ѓилас: Опозицијата освои 70.000 гласови повеќе во Белград, имаме шанса за промени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian