Потопло време утре, в четврток дожд, грмежи и засилен ветер

1 min read

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има локален дожд.

Како што соопшти УХМР, утре ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура. Минимална температура ќе се движи од -1 до пет степени, а максималната температура од 14 до 20 степени.

В четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло.

Најтопло ќе биде в сабота, со максимална температура од 18 до 27 степени.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Е. Пелистер со помош на навивачите го руши Нексе за четвртфинале во ЛЕ

Следно

Почина таткото на Стефан Богоев, новинарот Владимир Богоев

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian